Kişisel Yazılar

Aşk: Birlikte En Güzelidir

Sevgi, acı, hüzün, minimal bir gülüş. Sebebi belli duygular, belirsiz varsayımlar, bambaşka hisler. Bunlar yerli yersiz işleyebilir bünyeye. Tam devrilme noktasında bir destek olmak için gelir, seni ”benimsin” duygusuna bürür. O belki geleceğindir, geleceğin olması için dua edilenindir. Umudun olur dönüp ”seni seviyorum” derse binlerce kez okursun o kelimeyi sanki lugatına yeni girmiştir.

Günü gelir karanlığına ışık tutar, günü gelir karanlığına karanlık katar. Elden ayaktan kesilirsin ama yinede bağlanmışındır. Bir avuç sevgi beklersin günlerce, aylarca, yıllarca, ”o” sana ”biz” olmak için gelmiştir belkide. Bir kahve‘nin 40 yıl hatırı varsa onun bir ömür hatırı olsun.

Beynini yakan en kötü mutlak duyguda onun gideceğini düşünmendir. Martaval okumaya ne gerek var ki, o bir denizdi belkide sen kulaç atmayı bilmiyordun.

Huzuru aramayı tam bırakırken gelmiştir hayatına. Bazen üzdüğünü düşünsende her zaman seninle olduğunu, olacağını bilmen en güzel histir.

Sevin kardeşim, sevin deli gibi, şahit olsunlar sevginize, sen veya ben olmayın ”biz” olun çünkü ”biz” olduk.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

3 Yorum

  • Yaşadığım olaylardan sonra tekrar birinin gözüne uzun süre bakamam, “Ulan ben seni seviyorum be!, diyemem.” diyordum. Tesadüf ki senin bu yazıyı yazdığın gün, ben aynı duyguları başkası için hissetmeye başladım.
    N’aptın kardeşim, kalp kalbe karşıdır lafı böyle bi’şey olsa gerek 😀

  • Sana sadece sevgi veren bir insanin sonunda acı vermesi kacınabilir miydi ? Sen sen ol sana tek duygu veren degil her duyguya ortak eden insani kabul et ömrüne, ömür 4harf kadar kisa herseyi yasamak lazim dimi. Seni takdir ederim ki bazı insanlar var karanlıkta gunesin renklerini sacan bazi insanlar varki karanliklara alisan.. bu hayattan hic birsey bekleme aslinda bugunu mutsuzlastiran sey mutlulugu yarinda aramak degil miydi ? Ve yine hayatin cilvesi bir seyin sonu oldugunu hep bize en mutu anlarimizda hatirlatmasi. Hayattan bisey bekleme dedim ama umudunuda kaybetme cunku kimisi onunla yasam buluyor biz olalim demek kolay sen gel benle hiç ol ;))

Yorum yap