Teknoloji

Avast CCleaner’i Satın Aldı

ccleaner avg 2017

Aantivirüs yazılım firmalarından olan Avast, indirme sitelerinde ilk sıralarda yer alan ve son zamanlarda popüler hale gelen optimizasyon aracı olan CCleaner’ı satın aldığını duyurdu. Bu sayede gücüne güç katan avast farklı pencerelerden bilişim sektörüne girmeye başladı. Halen pek çok kullanıcısı bulunan CCleaner’ı size kısa tanıtmaya çalışacağız.

ccleanerı avast satın aldı

ccleanerı avast satın aldı

Avast geçtiğimiz zaman diliminde bilgisayar güncelliği konusunda en büyük rakiplerinden bir tanesi konumunda bulunan AVG’yi satın alarak yankı uyandırmıştı. AVG’yi satış gerçekleştirilmesi ardından, İki farklı firma olarak işleyişine devam etme kararı alındı. AVG’nin Avast ile tek elden devam etme ihtimalini geri çevirdi. Avast’ın yeni yatırımı ise CCleaner’i satın alarak devam ettirdi. AVG bilgisayar güvenliğinde 130 milyon kullanıcı sayısı bulan dev bir firma konumunda olan firma adıyla Piriform şirketini satın alarak tek çatı altına toplayan Avast, hızlı yatımlarına yeni adımlarla devam ettiriyor.

avg-2017

avg-2017

İşleyişinde değişiklik yaşanmayacak

CCleaner yazılımı indirilme sitelerinde ilk sıralarda yer alan popüler bir konumda bulunuyor. Bilgisayar ve mobil alanındaki ön bellek temizlemede ve çerezler ile geçici dosyaların silinmesinde ve bilgisayarın optimizasyon edilmesi işlemlerinde bulunan bulunulan programın Avast’a geçmesinin ardından işleyişinde bir değişiklik yaşanması beklenmiyor. Çok kullanışlı ara yüzlere sahip olan program sayesinde özelleştirme yaparak istediğiniz yerin silinmesini sağlamakta. Ayrıca bu satın alma işleminin ne kadara mal olduğuna dair ise herhangi bilgi paylaşılmadı.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

1 Yorum

Yorum yap