Belkilerimizin Cenneti

Belkide aynı anda dinlediğimiz şarkılar oldu seninle, sözlerini söylerken rastlamış bile olabiliriz. Belkide farklı şarkılar dinleyip birbirimizi düşünmüşüzdür. Özlemek gibi bir çılgınlığımız olmuştur. Yada özlemeyi iş edinmişizdir, engeller olmuştur da yinede sabretmişizdir.

İçimizde biriktirip de söyleyemediklerimiz olmuştur. Söylesem canı yanar mı diye düşünüpte o kelimeleri yutmuşuzdur belkide. Düğüm olur da boğaz, çıkmaz oradan. Çıkarsa korkarsın, çıkmazsa çıkmasın. O benden eksik olmasın da benim kelimelerim eksik olsun diye düşünmüşüzdür.

Belkide yüreğimizde yeni bir lugat çıkarmışızdır. Birbirimizi anlatmaya kelimeler yetmemiştirde kelimenin öbeğine inip en ucra köşesinde meşk olarak birbirimizi anmışızdır. Kalbinin hamalı olmuşumdur da her zorlukta yanında olmaya gelmişimdir. Belkide aynı bardaktan çay içmişizdir.

Belkide aynı kitabı okurken birbirimizi hatırladığımız anlar olmuştur. Belkide sayfaları baştan sona çevirdikçe rastladığımız her biri farklı kalemle, farklı renklerde ama aynı duygular içerisinde altı çizilmiş sözler olmuştur. Okudukça kalplerimiz rastlamıştır birbirine.

Belkide aynı sokaklardan geçmişizdir, yere sırf senin adımını attığını düşünerek üstüne basmak istememişimdir. Belkide adımlarının yanına adım atmışımdır da aynı sokaktan dip dibe geçtiğimiz düşünülür. Bu en güzel rastlantıdır.

Belkide aynı saatlerde ağlamışızdır, bunu sırf birbirimizi üzmemek için gizlemişizdir.

Belkide aynı saatlerde sinir krizleri geçirmişizdir, kalplerimiz kırılmasın diye birbirimizden kaçınmışızdır.

Belkide… -Belkisi yok aslında, aşk bizken güzeldir. Aşk zorken güzeldir. Aşk zorlukta anlaşılır. Aşk yanında olmaktır. Aşk sadece mutluluk değildir. Aşk birimiz ağlarken diğerinin destek olup göz yaşlarını silmesi, aynı üzüntüye ortak olup yüreklerimizi ıslatmasıdır.

Aşk sen varken güzeldir. Aşk sensen güzeldir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir