Kişisel Yazılar

Bir Banka Hesabı Deneyimi: KuveytTürk

Yaşım 17 olduğundan bir çok banka internet bankacılığı hizmeti sunmuyordu, sunsalar bile EFT işlemi olmuyordu. N’apacaz ne edeceğiz derken bizimkilerle KuveytTürk’e rastladık, girelim soralım kesin buradada yoktur edasıyla içeri adımımızı attık, sıra alacağız buradada bekleyeceğiz derken, sıra alınmadığını farkettik ve bireysel bankacılık hizmeti bölümüne doğru ilerledik, gayet güleryüzlü bir eleman karşıladı bizi (ilk kez denk geldim) Garanti, Akbank girdik böyle güleryüz hiçbirinde yoktu, özellikle İş Bankası, kadına soruyoruz EFT falan var mı? Cevap şu, o konular hakkında bilgim yok. Bilgin yoksa ne güne duruyorsun orada?

KuveytTürk 18 yaş altı hesap hakkında biraz bilgi vereyim.

KuveytTürk hiçbir bireysel müşterisinden hesap işletim ücreti almıyor, buna 18 yaş altı hesap sahipleride dahil. KuveytTürk’ün bir diğer güzel yanı ise18 yaş altı müşterilerine İnternet Bankacılığı hizmeti sunması. Birçok banka bu hizmeti yaşımız gereği sunmuyor (ne ironi). KuveytTürk bu hizmeti sunuyor fakat belirli şartlar altında. Hemen onlardan bahsedelim;

KuveytTürk 18 yaş altı hesaplarda İnternet Bankacılığı kullanmak için sisteme girişte velinizin telefonuna kod gidiyor, gitsin hiç önemli değil yeterki girebilelim.

KuveytTürk 18 yaş altı hesaplarda hiçbir şekilde bahis ödemeleri yapılamaz. Yapılmasın işimiz olmaz.

Peki kart aldın mı Seyit?

KuveytTürk hesap açtırma hizmetini bitirdikten sonra bizi hemen kart almaya yönlendirdiler, kağıtları verdik kartı 10 dakika gibi komik bir sürede basıp verdiler. Buna hızlı kart basım deniyordu sanırsam. Verdikleri kart Visa logolu Altın Kart’tı (ayrım gayrım yok bizde hesabı )

Nedir bu Altın Kart?

Hemen KuveytTürk’ün sitesinden yazdıkları açıklamayı buraya ibibikliyim.

Alıntı:
Altın Kart; vadesiz hesaptaki bakiyeyi kullanarak ya da bu bakiye yetersiz kaldığı durumlarda karta tanımlanan ek limiti (karz limiti) kullanarak alışveriş yapmaya imkan veren banka kartıdır.

Ayrıca KuveytTürk, Katılım Bankası’dır, yani herhangi bir kuşkunuz olmasın. Devlet Vadesiz Hesaplarda 100.000TL’ye kadar, bankanın batması durumunda güvence veriyor.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

11 Yorum

  • kartta tanımlıyan limit 500 tl ve ben bankaya 500tl vadeli yatırsam karttakı limiti kulanmaya izın verirlermi sigprtamyok
    bilgi verseniz tşk

  • Abi ben 16 yaşındayım velimle kuveyt türk’e gitsem hesap açabilir miyim internet şubesi falan girebilir miyim? birde havale-eft yapabilir miyim ücret falan alıyor mu havale yaparken?

    • Velinle gidersen hesap açabilirsiniz kardeşim. İnternet şubesine girebilirsin, girişte şifre velinin telefon numarasına gelir, havale eft yapabilirsin herhangi bir kesinti olmaz.

  • Ben velim olmadan kuveyttürkten altın kart aldım stajyer sigorta kağıdım ile ama şifreyi vermediler.Şifreyi telefondan alınacak dendi aradım yetkili tanımlanmamış dendi veliimle gitmem gerekiyormuş herhalde bir daha velim gelmeden şifreyi alabilirmiyim 17 yaşındayım. Teşekkürler

Yorum yap