Kişisel Yazılar

Blog yazarak nasıl para kazanılır?

Aslında zor gibi gözüksede işin özünü kavrayınca sıkılmadan yazılıyor. Herneyse başlığa dönelim. Blog yazmak aslında hayatınızın bir kısmını sanal aleme dökmektir. Blog yazarken bugün yaşadığınız bir olaydan, tanıştığınız birisinden, yediğimiz kirazdan veya aldığımız ayakkabıdan bile bahsedebiliriz, fakat siz olsanız bu yazıları okurmusunuz düşüncesiyle yazarak.

Blog yazarken bir diğer önemli nokta ise yazarın yani bizlerin sabırlı olmasıdır. Ne demiş atalarımız; sabreden derviş muradına ermiş, muradınıza bir adım kala sabretmeyip hacklink, toplist gibi olaylara girmemeliyiz. Bir diğeri ise blog yazılarınızı İngilizceniz varsa Türkçe- İngilize şeklinde yazmaktır (Benim İngilizcem olsa yapacağımda neyse).

Blog yazarları aslında blog amaçları dışında yazılar yazıncada hit kazanıyor, nasıl mı? Düşünsene ben bu yazıyı aslında seksi kız resimleri diye resimlendirseydim nasıl rekabet olurdu öyle değil mi? Hınzırlar 🙂

Hit kazanınca hemen reklam almaya yönelmeyin biraz daha bekleyin Google amcanız size tutturabilir.

blog-yazmak

Yazarken moda girin, kahvenizi alın ve bir kaç dakilağına pencereye veya balkona çıkıp 5 dk gibi etrafı seyredin. Ha kahveyi soğutmayasın.

Şimdi diyeceksin ki bu yazdıklarının blog yazarak para kazanma ile ne alakası var? Bu sorunun cevabı yazdıklarımda gizli zaten 🙂

 

Hepinize iyi çalışmalar dilerim blogger adayları.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap