İnternet Kişisel Yazılar Teknoloji

Blogumdaki Veri Kaybı Hakkında

Bu yazıya Allah kimseye göstermesin diyerek başlayayım. Dün gece 12:50 sularında blogumdaki RSS’de sorun vardı. Bu sorunu çözmek için ciddi uğraşlar içerisinde bulundum. Yerli yabancı kaynaklardan araştırma yaptım. Yerli bir kaynakta kod paylaşılmış, çözüme ulaşanlar yorumda bulunmuştu. Bende çözerim o zaman kardeş hesabıyla kodu wp-config dosyasına ekledim, ne mi oldu?

BOM! Evet bom. neden mi bom? Beyaz sayfa, evet hani şu biz wordpress kullananların en çile veren derdi olan beyaz sayfa. Kodu silip tekrar denedim. Sonuç ne biliyor musunuz? Yine koskoca bir BEYAZ SAYFA.

Tamam Seyit artık geçmiş olsun dedim kendi kendime. Yaklaşık 1 saat uğraştım düzeltmek için. O 1 saat içerisinde kendime blogu kapat git Seyit demek bile geldi. Ne yalan söyleyeyim yapacaktım bunu. Hosting sağlayıcıma mesaj atarak en son yedeğin tarihini öğrendim ve o yedeği geri yükledik. Bu zamana kadar eklediğim içerikleri mümkün olduğunca geri eklemeye çalıştım. Siz okuyucularımın hata aldığı, ulaşamadığı sayfalar olursa bunu bana bildirmeniz çok sağlıklı olacaktır (my@seyitalidogan.com.tr)

Siz siz olun WordPress’i fazla kurcalamayın. Adamı manif depresif yapabilen bir sistem. Buradan Ali Bey’e (Hosting Sağlayıcı Şirketinin Müdürü) teşekkür ederim. Gecenin 2’si 3’ü demeden bana yardımcı oldu. Ayrıca yeni bir okuyucu edindim 🙂 Ali Bey yazılarımıda gayet güzel buldu.

Bu yazıyı bitirmeden demek isterim ki; Yıkılmadım ayaktayım dertlerimle başbaşayım… 🙂

 

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

3 Yorum

Yorum yap