Duygularınızın Üzerine Doğru Gidin!

Ben yazarım, çizerim, aşık olur, aşktan vazgeçebilirim. Resimlerine saatlerce bakakaldığım bile olabilir. Bir ”n’apıyorsun” kelimesini bile onlarca kez siler, yazar ve tekrar silebilirim. Düşünebilirim. Durmadan aklıma gelebilir. Tekrar tekrar kafamdakileri yazıya dökmeyi isteyebilirim, dökmek bile yetersiz kalabilir. Tek bir mesajını bekleyebilirim, düzelecek umuduyla sonra daha kötüyede gidebilir. Zayii olabilirim, kaybetme korkusu yaşayabilirim. Yenilgiye uğramış gibi hissedebilir, bazen paranoyakça kendi ütopyamda zafer benim oldu diyede düşünebilirim.

Ben deli miyim? Peki bir şizofrenik? Yoksa çok mu seviyorum? Özlemek mi bu, duyguların önüne geçememek mi? Sıyrılabilir miyim bu düşüncelerden yoksa iyice batabilir miyim diplerine? Özlemek bu. Deli gibi sevmek, yokken yalnız olduğunu düşünmek, varken hep bir tarafının onda olduğunu kendine irdeleyebilmek.

Yoruldum mu yoksa çok mu acılar çektim bu konularda? Korkuyor muyum acaba küçük bir çocuk gibi? Kendi kendime düşüncelere kapılıp kaybetme korkusumu sarıyor dört bir yanımı? Sanki bir tuzağın içine düştüm, çıkamıyorum. Yardımını istiyorum, bakıyor. Kafein komasına girmiş olabilirim. Şah damarımdan daha yakında olmasınıda isteyebilirim. Ona yazamadıklarımı yazabilirim çünkü yazamıyorum. Demek istediğim o kadar çok şey var ki sustum, sustukça pustum.

Zalim miyim? Ben bu düşünceye kadar nereden geldim, kendi kendime kuruntumu yapıyorum. Sanırım sevmek bize göre değil, eskiden güzelmiş. Bizler göremedik o günleri, lanetli nesilleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir