İnternet Kişisel Yazılar

Facebook Hesap Vârisi Zımbırtısı

Facebook Hesap Varisi Zımbırtısı

Facebook’un (Mark Zükırbergin) gün geçtikçe yenilikçi özellikleri artıyor, bu vâris olayı önceden varmıydı ondanda haberim yokta neyse. Forumlarda dolaşırken Facebook Hesap Vâris’i ile ilgili konular gördüm, bakalım bu nedir tarzı ve havasıyla girdim, meğerse Facebook biz öldüğümüzde hesabımızı başkasına devir etmeye yarayan bir zımbırtı yapmış.

Her ne kadar ”ölüm” kelimesini duymak, kullanmak istemesekte bunu bizim aklımıza getiriyor, yapma beeğ. Peki hesap vâris’i nedir?

Facebook bize şöyle bir not bırakmış;

“Hesap vârisi, vefat etmen durumunda hesabını yönetmesi için seçtiğin biridir. Zaman Tünelinin başına bir gönderi tutturmak, yeni arkadaşlık isteklerini yanıtlamak ve profil resmini güncellemek gibi şeyler yapabilecektir. Hesap vârisin senin adına paylaşımda bulunamayacak ve mesajlarını göremeyecektir.”

Yani diyorki sen ölürsen hesabın başkasına kalsın hayırdır öbür taraftan mı gireceksin tosunum.

Çok konuştuk dertleştik hasret giderdik bu özelliği nasıl kullanırız ona geçelim.

Facebook hesabınızdan Ayarlar>Güvenlik yolunu izleyin

Screenshot_2

Sağ bölümdeki bu zımbırtının Düzenle butonunu dürtün, 18 yaşından küçükseniz dürtmeyin kabul etmez.

Şöylede şeklimi yapıp bunu bitireyim,

Hiç kimse, bu dünyadan canlı çıkmıyor.

Leo BuscagHa

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

2 Yorum

  • Yav birileri trollöyor galiba 😀 gerçi sen demişsin ama ben de onaylayayım 😀 Hesap varisi özelliği yeni bir özellik değil. Bu konu hakkında Şubat ayında bir yazı yazmıştım hatta fakar öldükten sonra hesaplarımıza ne olacak sorusuna güzel bir yanıt bence.

Yorum yap