Oyunlar Tanıtıcı İçerik

Gerçek Savaşlardan Esinlenen Tank Savaşı Oyunu

Tank savaşı oyunu gerçek savaşlardan esinlenerek yapılan en güzel strateji savaş oyunlarından bir tanesidir. Gerçekliği versiyonlarına göre değişiklik gösteren ve günümüzün en iyi versiyonlarında tıpkı gerçekte bir tankın içindeymişsiniz gibi bir heyecan içeren bir oyundur. Bazı versiyonlarında bir labirentin içinde kullanıcı sayısının 8 kişiye kadar çıktığı bir oyunda düşmanlarınıza attığınız topları sektirerek imha etmeniz istenir. Bilgisayar üzerinde klavyeden ok tuşlarıyla oynanan bu oyun kimisine göre konsolun verdiği heyecanı vermediği söylenir.

Bazı versiyonlarında savaş alanı içerisinde kutular halinde mühimmat verilir. Düşmanınıza hedef olmadan onları alıp düşmanınıza karşı daha avantajlı hale geçmenizi amaçlar. Kutulardan silah seçenekleriyle beraber size farklı görüş açıları ve zırh gibi başka özellikler de katar. Bazı oyunlar da seviyelidir. Başta başlangıç seviyesinden oyunu öğrendiğinizde üst seviyelere çıkarsınız. Her seviyede tankınıza farklı özellikler yüklenir. Haritalar değişir. Engeller artar. Zekanızı zorlayabilecek seviyelerle heyecan kat sayınızı arttırabilirsiniz.

Tank savaşı oyununun dediğimiz gibi pek çok farklı çeşidi vardır. internet üzerinden tek başınıza bilgisayara karşı oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla karşılıklı da oynayabilirsiniz. Günümüzde bu oyunun savaş sanatından esinlenerek daha da geliştirildiğini görmekteyiz. Artık kullanıcıların bu oyunları internet üzerinden farklı bölgedeki oyuncularla sınırsız eğlence keyfini tattığını görebiliyoruz. Strateji savaş oyunları kategorisi içinde yer alan bu tank oyunu büyük küçük çocuk yetişkin demeden her kişiye hitap etmektedir. Bu oyunun hareketli ve görsel içeriğinin fazla olması diğer strateji savaş oyunları arasında daha çok tercih edilmesinin sebepleri arasında yer almaktadır. Arkadaşınızla zekanızı test edebileceğiniz bir görsel zevk sunar bu oyun. Simülasyon olarak ta kendinizi aracın içindeymiş gibi hissetmenizi ve ruhunuzla bedeninizi bir arada bulabileceğiniz bir keyif sunar.

 

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

2 Yorum

Yorum yap