İnternet

Google Neden En İyi Arama Motoru

google arama motoru

Kurulduğu ilk günden beri üzerine koyarak devam eden yapısı nedeniyle günümüzdeki popülerliğini kazanmış bir arama motoru olan google başarısını arttırarak devam ettirmekte. Google’ın en iyi arama motoru olmasının başlıca nedenlerini incelediğim bu yazımda sizlere detaylı bilgiler aktaracağım.

Google’ın bu denli başarılı olmasının ilk nedeni parayı ikinci planda tutmasıdır. Şunu anlatmaya çalışıyorum. Google aranılan kelimelerde ilgili bulguları kullanıcılarına ilk sıralardan sunarken diğer arama motorları hangi kaynak daha fazla ücret veriyor ise onu ilk sıralarda göstermektedir. Bu özelliği sayesinde google arama motoru senelerdir kullanılmaktadır.

En İyi Arama Motoru

Google kullanıcılarına aradıkları kelimelerle ilgili olan makaleleri sunarken internet sitelerinin yazılarında kullandıkları anahtar kelimeleri dikkate almaktadır. Ancak google harici arama motorları bu noktada internet sitelerinin popülerliğine ve makalelerin başlıklarını baz almaktadır. Bu noktada da rakiplerini geçen Google en iyi olmanın yanında en çok kullanılan arama motoru olma özelliğini de taşımaktadır.

Google’ın neden en iyi arama motoru olduğunu anlatmaya çalıştığımızda karşımıza Google’a ait ek özellikler çıkmaktadır. Şöyle ki Google sadece arama motoru olarak hizmet vermemektedir. Harita, depolama, mail, hava durumu, video gibi sektörlerde de arama motoruyla uyumlu bir içimde hizmet veren Google bu noktada da rakiplerinden ayrılmaktadır.

Google’ın en iyi arama motoru olmasının nedenlerinden değinecek olduğum son özelliği ise sadeliğidir. Google bilgisayar ve internet kullanmayı bilmeyen ya da yeni başlayan kullanıcılar tarafından bile rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

1 Yorum

Yorum yap