Kişisel Yazılar

İnsanlar İle Uğraşmak {MiM}

İnsanlar; garip, bir çok canlıdan çok daha üstün zekaya sahip. Doğar, büyür, ölür. Ölüm kaçınılmaz, topraktan geldik toprağa gideceğiz. Birçoğumuzun dediği gibi, 3 günlük dünya. Dargınlık, kızgınlık, kin ve nefret yavaş yavaş çürütür bedeni. Bu mim’e giriş biraz ağır oldu ama buradan mim’i başlatan Erhan Genç‘i fikrinden dolayı tebrik ederim, Ayhan Korkmaz‘a mimlediği içinde teşekkür ederim.

Günlük Hayatta İnsanlar

Gittiğim okulda neredeyse her telden, fikirden, dilden ve dinden insan olduğu için bu spoiler beni terletmeyecek cinsten. Genelde yan baktın r’ye taktın diyen paratoner cinsi insanlar olduğundan gün bazılarına mahvolsa da şuana kadar bana denk gelmedi. Ne tür bi hiddet içerisindesin kardeşim, deli misin, divane misin? Hayır hayattan beklentin yoksa ne geliyorsun okula.

İş Hayatında İnsanlar

Bu benim mim’im, beden sakin olmaya çalışsa da klavyeye pata küte vuran parmaklar aynı hissiyatta değil ne yazık ki. Geçen yaz staj için bir yazılım, web hosting, domain firmasına başvurmuştum. Kabul edildim, tam istediğim yer derken okul kapandıktan 3 gün sonra iş başı yaptım. Web Hosting alanında faaliyet gösterilmesine rağmen satışlar çok düşüktü bende teşvik amaçlı sponsor hosting paketi oluşturmuştum. İlk gün pek ilgi gösterilmese de ikinci ve üçüncü günler ciddi şekilde rağbet söz konusu oldu. Her şey daha güzel gidiyor derken datacenter taraflı birkaç saatlik kesinti yaşandı. 3 sunucumuzdan biri olan Cisco sunucumuz devre dışı kalmış ve ücreti 5 TL gibi komik bir rakam yüzünden datacenter sunucuyu kapatmıştı. Film burada koptu, datacenter’i arayıp sunucuyu açmalarını, ücreti geçeceğimizi söyledik (saat akşam 7 suları) firmada bize önce ücretin yatırılması gerektiğini söyledi. Bir yandan müşterilerden gelen telefonlar, bir yandan datacenter ile olan görüşmeler. O gün iş hayatında insanların nasıl olduklarını, olabileceklerini gördüm.

Herşey güzel hoş bu mimi ben kime fırlatacağım konusuna gelelim, Yavuz Selim Kısmetli kardeşimden bu mimi yazmasını bekliyorum

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap