İnternet

Instagram Hesap Dondurma, Nasıl Hesap Dondurulur?

instagram hesap nasıl dondurulur

Bir çok Instagram kullanıcısının merak ettiği bu soruyu yanıtsız bırakmamak adına bir makale hazırladım. Instagram kullanıcıları genellikle hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığını merak ediyor. Instagram hesap dondurma işlemi aslında sanılandan daha basit bir şekilde yapılabiliyor.

En ekonomik fiyatlarla SadeceOn – İnstagram takipçi hizmetleri sizi bekliyor. İnstagram hesabınıza dilerseniz Türk takipçi, dilerseniz bot takipçi, dilerseniz de bayan takipçi alarak kitlenizi büyütebilirsiniz. Güvenli ödeme sistemi ile içiniz rahat bir şekilde satın alım yapabilir, dilediğiniz sayıda takipçi sipariş verebilirsiniz. 10 Liradan başlayan fiyatlarla İnstagram hesabına takipçi alma fırsatını kaçırma!

Aslında Instagram önceden sadece hesap silme işlemine izin veriyordu fakat yaklaşık 1 sene önce bu hesap silme işleminin yanı sıra hesap dondurma işleminide aktif hale getirdi. Velhasıl önceden yapılan hesap silme işlemlerinde Instagram veritabanından hesabınız siliniyordu. Bu özel hayatın gizliliğine alenen işlenen suçların olduğu devirde ne kadar doğrudur bilemem fakat bize söylenen bu şekildeydi. Peki Instagram hesap dondurma nedir? Aslında Instagram hesap dondurma işlemi genellikle Instagram’dan bunalmış, asosyallikten kurtulmaya çalışan veya sevgili edinmiş kişilerin yapmak istediği bir yöntem. Açıkçası bu yöntem ile Instagram’a biraz ara verebilir vize, sınav, final dertlerinize baş ağrıtabilirsiniz.

Instagram Logo

Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız Instagram Hesabını Dondur bağlantısına tıklayıp hesabınızı dondurma işlemine başlayabilirsiniz. Bu adımda size birkaç soru soracaktır. Bu sorular şu şekilde;

Hesabını neden kapatıyorsun?
– Ara vermek istiyorum
– Kullanmaya başlamakta zorlandım
– İkinci bir hesap açtım
– Gizlilikle ilgili endişeler
– Çok zamanımı alıyor
– Takip edecek kişiler bulamıyorum
– Başka bir şey

Bu adımda herhangi bir seçeneği seçip aşağıdaki gibi Instagram hesap şifremizi yazacağımız bir alan geliyor.

Instagram Hesap Dondurma Aşaması 1

Şifre alanına Instagram hesap şifrenizi yazıp  butonuna tıkladıktan sonra Instagram hesabımızı dondurma işlemini tamamlıyoruz.

Bilinmesi Gerekenler

Instagram Hesabını Dondurma işlemi Instagram hesabınızı dondurur, herhangi bir silme işlemi değildir. Instagram hesabınızı dondurduktan sonra istediğiniz zaman resim ve bilgi kaybı olmadan aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif hale getirmeniz halinde 15 gün içinde hesabınızı donduramazsınız.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap