İnternet

İnternetten Güvenli Alışveriş İçin 7 İpucu

internetten alışveriş yapmak

İnternet üzerinden alışveriş yapmak artık günümüzde hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdadır. İnternet üzerinde yer alan bazı dolandırıcı sitelerden dolayı her ne kadar dolandırıcılığa maruz kalsak da çoğu ihtiyacımızı internet üzerinden karşılamaya devam etmekteyiz. Peki, internet üzerinden güvenilir bir şekilde nasıl alışveriş yapılır? İşte internetten güvenli alışveriş  için 7 ipucunu size anlatacağım. Bu sayede  sayesinde daha güvenilir alışverişler gerçekleştireceksiniz.

online alışveriş yolları

online alışveriş yolları

Kullanıcı yorumlarını okuma

İnternet üzerinde ki sitelerden alışverişinizi gerçekleştirmeden önce siteye ve ürünlerine dair önce ki tüketicilerin yaptıkları yorumları okuyun.

Şifrenizi kolay tahmin edilemeyecek bir şey yapın

İnternet üzerinden alışveriş yaparken üye olmanız gereken sitelerde şifrelerinizi tahmin edilemeyecek bir şey yapın.

Mesafeli sözleşme olmasına dikkat edin

Online alışveriş yaptığınız siteler sizlere ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesi sunmaktadırlar. Bunları sizlere sunmayan sitelerden alışveriş yapmayın.

Ürünlerin fiyatlarına dikkat edin

Alışveriş sırasında size gösterilen ürün fiyatı ile sepete eklediğiniz ürün fiyatına dikkat edin.

alışverişte kargo seçimi

alışverişte kargo seçimi

 

Yaptığınız alışverişin kaydını tutun

Alışverişinizi tamamladıktan sonra mutlaka çıktısını alın. Ürün satın aldığınız firma ile herhangi bir anlaşmazlık yaşadığınızda alışveriş kayıtları işinize oldukça yarayacaktır.

Online alışverişleriniz sanal kart kullanın

Online alışverişlerde ödeme konusunda güvenli seçeneklerden biri sanal karttır.

Site hakkında araştırma yapın

İnternet üzerinden alışveriş yapacağınız site ile ilgili araştırma yapın. Site ne kadar süredir faaliyette, kime ait, kurumsal mı değil mi, iletişim bilgileri gibi bilgilerine dikkat edin

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap