Kişisel Yazılar

Kendinizle Savaşmayın!

Yapımız gereği bilinen her duyguyu bir gün, bir saat veya bir dakikada yaşayabiliriz. Bunun başlıca nedeni kendimize karşı çıkmamız, duygularımızı anlayamamız, ruhumuzu ve beynimizi kelepçelememizdir. Aklımızı karıştıran onlarca sorular biriktiririz içimizde. Bir kişiye veya birkaç kişiye binayen kafamızı kurcalarız. Sanki heryer aynı gibidir. Sanki yarım hisseder, gül yutar gibi boğazı kesip çürüyene kadar düşünürüz.

Hayat yoktan ibaret gibi gelir bir zamandan sonra. Kendimize zarar vermeye başlar, ütopik duygularımızla paranoyalarımız birbirine sımsıkı bağlanır. Zincirlerinizi kırın! ”Kendinizle savaşmayın” ütopyalarınıza en yakınlarınızı koyun, beyin ve düşüncelerinizi orantılayın.

Cama çıkıp bulutlara, ve etrafınıza bakın. Dünya sizin, benim veya başkalarının etrafında dönmüyor aslında. Biz dünya içerisindeki milyonlarca galaksiden gözük-meyen ufak bir noktayız. Bir nokta bazen duygularınızı yazıya döktüğünüzde cümle sonlarında bulunan en iyi kesici ve bitiren bir işaret olsada, kendi tarafımızca baktığımızda bir bitiş, yeni bir cümlenin başlangıcıdır.

bosuz

Dönder yapıştır

Aynı döngü içerisinde tekrarlayan bir kaç noktayız. Mantık dışı yaptığımız bazı şeyler için pişman olabilen, kafasından silip atamayan, görülmüş rüya, yıkılmış dünyayız.

Yeter ulen diyip ”Deli Kadir” gibi atılmanın zamanı gelmedi mi? Niye kafamız beynimizi, beynimiz içimizdeki duyguları yiyip bitiriyor? Deli olun ama kendinize değil.

Bay psükoloci konuştu -_-

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

3 Yorum

  • Duygu denen şeyin insanların kendilerine işkence yapmak için uydurdukları şeylerin bütünü olarak düşünmeye başlıyorum .s Yanlışsam yanlışsın diyin hocam, birinden hoşlandınız diyelim. Yarım saat sonra yoldan geçen bi’ kızıl hatuna bön bön bakarken buluyoruz kendimizi. İnsan biraz da iki yüzlü sanki. İnsanları anlamak, garip 😀

  • Paylaşımınız için öncelikle teşekkür ederim. Konuyla çok alakalı olmasa da herkes toprağa döneceğini unutmadığı takdirde savaşların ve açlığın olmadığı bir dünyada hayatımızı devam ettirebiliriz. Teşekkürler.

Yorum yap