Kişisel Yazılar

Kendisini Webmaster Sanan Zihniyetler

Aslında başlık okuyucuma o kadar kaba gelebilir ki, cidden bu konu hakkında çok yorulduğum için yazıyorum. Bu başlığa bir hikayeyle devam edelim.

Bilindiği üzere Ücretsiz Limitsiz Hosting hizmeti sağlıyorum, geçenlerde bir webmaster forumunda bana özel mesaj geldi. Gelen mesajda bir arkadaş ücretsiz hosting’den yararlanmak istediğini belirtti, projesi hakkında bilgi aldım ve yasadışı içerik bulundurursan sorgusuz sualsiz silerim dedim (aynen böyle). Kendisi yok kesinlikle yasadışı içerik bulundurmayacağım dedi bende eyvallah demeyerek açtım bilgileri mail adresine gönderdim. Bana yaklaşık 15 dakika sonra bir mesaj gönderdi ve aramızda geçen konuşma şu şekilde;

(A- Hosting Sağlanan Arkadaş)

(B- Ben)

A- Hocam siz bana host mu verdiniz domain mi?

B- Host verdim?

A- Hocam bilgilerimi nereden buldunuz mailime bunu nası gönderdiniz?

B- Sen verdinya kardeşim bilgilerini.

A- Hocam sitemi niye benden habersiz kendinize taşıyorsunuz size dava açacağım.

B- Sen anlıyormusun bu işlerden?

A- Anlıyorum ben webmasterim sadece bunları yapmadım.

Bundan sonra kendime aynen şöyle dedim ”Allah’ım Neydi Günahııım” Bak hem bana dava açaçak hem webmaster. Oldu canım lay lay lom gel.

Diyeceğim şu ki yeter illallah geldi. Tamam kardeşim anlamıyorum ilk kez yapıyorum de yemin ederim ben taşıyacağım hosting ini ama nerdeee, birde bana dava açacakmış sitesini kendime taşıdım diye aç çok heyecanlandım ya ben 😀

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

1 Yorum

  • Çok amatör bir dilin var, öncelikle etkili konuşmayı ve yazmayı öğrenmen gerekiyor. Kayseri’de yaşıyorum ve takip ediyorum seni. Habire eleştri ile bir yerlere gelemezsin bunu kabullenmen gerek. Yakın zamanda tanışmak üzere, hoşçakal.

Yorum yap