Tanıtıcı İçerik

Kişisel Bloga Tanıtım Yazısı Ekleme ya da Yazma

Kişisel Bloga tanıtım yazısı nasıl yazılır, derseniz oldukça kolaydır. Tanıtım yazısı yazmanın inceliği ürün, hizmet ya da her hangi bir yer veya mekân hakkında yazacaksanız o konu hakkında detaylı bilgileri almanız gerekir. Bu bilgilerin ardından çeşitli yorumları da okuyarak, tüm bilgileri bir havuzda toplamanız yeterli. İşte tüyolar Bu bilgilerin ışığında kişisel blog sayfanıza yazacağınız yazıya başlamadan önce, ortamınızı da sessiz ve sakin bir alan olarak ayarlamanız, yazınızın bölünmesini engeller. BU sayede daha kolay ve de daha hızlı yazı yazabilirsiniz.

Tanıtım yazılarına mutlaka güncel fotoğraf yüklemesi yapın. İnsanlar tanıtımı yapılan yazıları okurken tanıtımın yapıldığı her neyse onu görmek de isterler. Hayal kurmaları için çaba harcamak yerine fotoğraf yüklemesi yapmak daha çok tercih edilir.

WordPress Spam Botlarını Engelleme İçin Ne Yapılır?

Genellikle sitenize ziyaretçinin fazlalaşıp, ziyaretçilerin çok kısa zamanlı olarak çıkışı ile anlaşılan spam botları, günde iki kez olması durumunda sıkıntı yaratmazken, daha fazla olduğu durumlarda sitenize zarar vererek kalitenizi düşürür.

Çıkışların sebepleri arasında yer alan uzun yazılar, fazla reklam, mobille uyumlu olmamak, sıkıcı konular, anlaşılmayan yazılar gelirken spam borları da olabilir. Bu sebeple öncelikle adım adım bunun sebebinin ne olduğunu öğrenmeniz gerekir. Bunu öğrenmenin de birkaç yolu bulunuyor.

Öncelikle bilmeniz gereken WordPress spam botları engelleme ile sitenizi daha güvenli hale getirecek olmanızdır. Bu sebep ile Google analytics ile saldırı yapan siteye filtre uygulamanız mümkün ya da htaccess ile spam yapan siteyi engelleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap