Kişisel Yazılar

Kişisel Blogum 2 Yaşında!

yenisene

Bu alan adını, yani seyitalidogan.com.tr yi tam olarak bu tarihte (27.06.2015) nic.tr üzerinden kişisel domain olarak kayıt etmiştim. İlk serüvenim burada başladı, ilk serüvenim diyorsam ilk internet sitem tabii ki bu blog değildi. Blog olarak ilk serüvenimdi. Bu alan adını kayıt etmeden önce Google’a kişisel blog yazıp sadece 1. sayfadaki kişisel blogları incelemiştim. İsmail Usluer abimin (usluer.net) kişisel blogu o kadar çok hoşuma gitmişti ki benim bu serüvenime başlangıç nedenim kendisi oldu (o bilmese bile). Sonrasında wmaracından Being isimli kullanıcıya rastladım, nasıl rastladım hatırlamıyorum bile. Kim mi bu Being? Burak Göç (burakgoc.com) kendisinin blogunu inceledim, yazılarını okudum, Burak Bey de bu serüvene başlangıç nedenlerim arasında. Selamlar!

Kişisel Blog Bana Ne Kazandırdı?

Tabii ki sayısal bir tahmin yapmayacağım ehehe beklemiyordun değilmi 🙂 Kişisel Blog bana çevre kazandırdı, çevreden kastım sanal çevre tabii, olsun bunada şükür ya. Blogumu açtıktan sonra bir tema seçmem gerekiyordu, gerçi tema seçmiştim ama ben bile sevmiyordum. Bunun için araştırırken Tuğrul Zengin (lazpotter-tzengin.com) ile tanışıp onunla bir kaç gün, hatta bir kaç hafta bana tema beğenmiştik 😀 Allah razı olsun çok yardımı dokundu bana kendisiyle konuşamasakta buradan teşekkürlerimi fırlatıyorum Son Kemençe Bükücü 🙂

Takip Ettiğim Blog Yazarları Kimler?
  • İsmail Usluer (usluer.net)
  • Burak Göç (burakgoc.com)
  • Tahsin Sungur (bolkafein.com)
  • Adam Karga (adamkarga.net)
  • Tuğrul Zengin (tzengin.com)
  • Suskumru (suskumru.com) ve diğer blog yazarları, şuan aklıma gelmiyor ama hepinizi seviyorum dostlar. Son yazımın ardından geç gelen bir yazı oldu ama, bu 2. senede buna vesile oldu 🙂

Blog tutun, yazı yazmayı sevmeseniz bile yazın, kitap okumaktan nefret etseniz dahi blog yazarlarını takip edin. Emin olun yazı yazmak için can atıp kitap okumak için kendinize bir yol belirleyeceksiniz.

NOT: Kitap okumazdım ben.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

17 Yorum

Yorum yap