Tanıtıcı İçerik

Led Tabela Sistemleri Nasıl Gelişti

led tabela kayseri led

Led tabela ismini İngilizce anlamının kelimelerini baş harfleri tarafından kısaltılmasıyla alır. Bu Ledler ilk olarak Rusya’da ortaya çıkmıştır ve daha sonra tüm dünyaya yayıldı. İcat edildiklerinde sadece oldukça az parlaklık veren kırmızı bir renkte olan ledler günümüzde artık çeşit çeşit renklerde ve parlaklıkları da ayarlanabilmektedir. İşletme sahipleri Ledleri istedikleri renkte olabilmesi ve parlaklıklarını diledikleri gibi ayarlayabilmelerinden dolayı oldukça sık bir şekilde tercih etmeye başlamışlardır.

Led Tabela Sistemleri

Yenilikçi ve çözüm odaklı çalışan kayseri led tabela geliştirdiği yenilikçi çözümlerle müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemiştir. Bu kapsamda led tabela sistemlerinin tarih sürecinde nasıl bir evrim geçirdiğini  kısaca anlatmaya çalışacağız.

Ledli tabelaların normal aydınlatma elemanlarına göre bir takım avantajları mevcuttur. Küçük yapıdaki ledlerden oluşmasından dolayı oldukça hafiftirler. Bu Ledli tabelalar içerisinde barındırdıkları Ledler sayesinde oldukça az miktarda enerji harcamaktadırlar. Normal tabelaları ortalama 7 yılda yenilemek gerekirken Ledler ile hazırlanmış tabelaları 15 yıla kadar kullanabilmektesiniz.

hareketli led tabela örneği

hareketli led tabela örneği

Hareketli Led Tabelalar

Yaşadığımız dönemde bireyler işyerlerinin daha çok dikkat çekmesini arzu etmektedirler. Bu açıdan bakıldığında LED kullanılarak oluşturulan tabelalar tam aranılan türden bir işyeri tanıtıcısıdır. Bunun için kaliteli hizmeti prensip edinen kayseri led tabela yaptığı işlerle sektörünün öncüsü konumundadır.

İşletme sahiplerinin ledli tabelaları tercih etmelerindeki sebeplerden birkaçını sıralamak gerekirse şunları söyleyebiliriz. İlk olarak ledli tabelaları açıp kapamak saniyeler almaktadır. Eski tip tabelalarda bu konuda oldukça sık sorun yaşayan işletme sahipleri bu konuya oldukça dikkat etmektedirler. İkinci tercih sebebi ise, Ledlerle hazırlanmış tabelaların sağlamlığıdır. Basit darbelerle zarar görecek yapıda olmayan Ledli tabelalar bu konuda da işletme sahiplerinin yüzlerini güldürmektedir. Ledli tabelaların yapımında kullanılan malzemelerden dolayı eski tabelalara göre biraz daha pahalı olması oldukça normal bir durumdur.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap