İnternet

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır

makale yazarlığı yaparak para kazanma

İnternet artık çağımızın en çok kullanılan kitle iletişim aracı olmuş durumdadır. Hemen hemen her evde internet bulunmaktadır. Kimi insanların bu nimeti para kazanmak için kullandıkları bilinmektedir. Makale yazarlığı yöntemi kullanılarak çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde sizlerde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Makale yazarı olarak nitelendirdiğimiz ve bahsi geçen kişiler kendi kendilerine herhangi bir konu hakkında pek çok kaynaktan araştırma yaparak özgün yazılar yazabilen kişilerdir. Makale yazarlarının işverenleri genelde internet sitesi sahipleri veya aracılardır. İnternet sitesi sahipleri sitelerinin tıklanma sayılarını artırmak adına bu sitelerine daha önce kullanılmamış tanıtım yazıları eklemek isterler. Bu tanıtım yazılarını yazmaya vakit bulamadıkları zaman ise makale yazarları devreye girer ve özgün bir tanıtım yazısıyla site sahiplerini büyük bir külfetten kurtarırlar.

makale-yazarak-para-kazanmak

makale-yazarak-para-kazanmak

Nitelikli Makale Nasıl Olur?

İnternet üzerinde sayısız miktarda bilgilendirici yazı bulunmaktadır. Bu yazıları kullanan internet siteleri tekrara düştükleri gerekçesiyle Google tarafından arama listesinde üst sıralara çıkarılmazlar. Sitelerinin tıklanma sayılarını artırmak hedefinden olan site sahipleri özgün yazılarla bu işlemi gerçekleştirmek isterler. Google’ın bir siteyi üst sıralara taşırken dikkat ettiği bir diğer husus ise özgün olarak yazılmış makaledeki anahtar kelimelerdir.

Yazılan bu özgün makalenin en can alıcı noktasını oluşturan bu anahtar kelimeler, sadece kullanılmış olmalarıyla konuyu özetleyebilmelidir. Yazılan makalenin ana hedefini ortaya koyan bu kelimeler rastgele seçilmemelidir. Makalenin konusuyla derinden bağlı ve onu en kısa ifade ile açıklayan kelimeler anahtar olarak seçilmelidir.

Kazanılabilecek para miktarına gelecek olursak. Bu durum kişinin bir günden ne kadar makale yazdığıyla ilgilidir. Genel olarak 100 kelimesi 1 Tl. olan makale yazarlığı, kişi ne kadar çok yazarsa o kadar çok kazanır şeklinde ilerlemektedir. Bu vermiş olduğumuz rakamlar tamamen minimum seviye olup işi bilen ve tecrübe sahibi makale yazarları elbette ki daha fazla kazabilmektedirler.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap