İnternet Mobil

Maps Yolculuğun Seyrini Değiştirecek

Google Maps 2017

Google Maps yeni bir güncelleme ile kullanımında daha çok verimlilik sağlayacak bir özellik eklendi. Bilindiği gibi Google Maps uygulama ve harita üzerine bir çok güncelleme getiriyor. Bunlardan bir tanesini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Haritalarda bulunan bir adresten başka bir adrese giderken yol üzerinde bulunan trafiği grafik olarak gösterecek olan yeni güncelleme uydu görüntüleri araba park yerlerini ve trafiği canlı olarak gösterecek. Haritalar daha önce harita üzerinde bulunan noktalar arasındaki mesafeyi gösteriyor iken uygulamaya gelen güncellemedeki farkı canlı trafik analizlerinin mesafeyi ne kadar etkilediğini analiz eden grafikler yardımıyla sunacak. Devrim niteliği taşımayan bu güncelleme belli bir noktada iken çıkacağınız yolcuğun yarım saat öncesinden ne kadar süreceğini ve şimdi ne kadar süreceğini belirtecek.

Google Maps 2017

Maps’teki güncelleme nasıl kullanılacak?

Haritalar üzerinden bulunan konumun ve rota bilgilerinin hızlıca basarak elde edilen konum üzerinde alt kısımda bir satır belirecek. Grafik ile trafikte ne kadar süre geçireceği tahmin edilecek ve daha önce aynı güzergaha yapılan yolculuk ile ne kadar süreceğini de tahmin edecek. Harita da renkli çubuk uzunlukları ve renkleriyle yolculuk uzunluğunu ve zamanını gösterecek. Bu güncelleme şu an sadece Android kullanıcılar için gelecek. iOS kullanıcılara ne zaman geleceği hakkında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. ABD ve bazı ülkelerdeki haritalara yüklenen veriler, uygulamasında göremeyenler için birkaç gün beklenmesi gerekecek.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap