Kişisel Yazılar

Marka Bağımlılıklarım (MiM)

Jetpack eklentisinden siteme yönlendirilmiş ziyaretçiler arasında Safa Paksu abimin blogundan yönlendirme aldığıma rastladım ve incelediğimde bu konu hakkında beni mimlediğini farkettim.

Aslında çok marka takıntım olmasada direk evimizin direkleri olan teknoloji aletlerinden bu mime dalayım. Televizyon konusunda çok hassasım helede şu Hertz zımbırtısında. Televizyon olarak LG Smart TV’nin bir modelini kullanıyorum ama hatırlayamadım şimdi. 200 Hertz diye aldım, aldıktan sonra Türkiye’de ki yayınların maksimum 40 hertz olduğunu öğrendim (troll). Telefon olarak ailede hiçbirimiz aynı markayı kullanmıyoruz. Benim telefonum Nokia Lumia, annemin telefonu Samsung Galaxy S2, babamın telefonu küçük HTC modellerinden. Şuan gülesim geldi. Benim felsefem en iyi bilgisayar toplama bilgisayardır. Monitörüm Samsung, kasanın markasını ben bile bilmiyorum, fare, klavyede Anex‘in 2 ayda bir değiştirdiğim ucuz yollu modelleri.

Gelelim asıl marka bağımlılıklarım arasında yer alan yiyecek içeceklere (abur cubur); Genelde yemek için McDonalds reyizimizi kullanıyorum (5 kre qtti aqlıyor.s.s) Kola olarak Pepsinin üstüne tanımam Coca Cola falan bahane, Cola Turka’yı karıştırmıyorum bile kapağı açıp asidinin gitmesi ışık hızında. Kola dedimde aklıma şu Kristal kolalar geldi, onlarla büyüdük biz. Seni seviyorum Kristal.

Yalan söylemek istemem ama hiç sinemaya gitmedim, vurabilirsiniz 😀

Safa abiminde sevdiği şu Probis günlük ihtiyaçlarım arasındaydı bir aralar. O nasıl bir tattır ki hiçbir çikolatada, bisküvide denk gelmedim.

Ansızın gelen bu mim için teşekkür ediyor ve fırlatacak biri kalmadığını düşünerek bu mim’i tüm cevaplamak isteyen blog yazarlarına armağan ediyorum.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

4 Yorum

Yorum yap