Kişisel Yazılar

Masrafsız Bankacılık Hizmetleri Deneyimlerim

Günümüzde bir çok bankacılık hizmeti var, neredeyse nakitlerimiz  de cebimizden ayrılıp banka hesaplarımızın yerlerini alıyor. Bu yazımda sizlere kullanmakta olduğum masrafsız bankacılık hizmetlerine değineceğim.

Daha önceden yazmış olduğum Bir Banka Hesabı Deneyimi: KuveytTürk yazımda KuveytTürk masrafsız bankacılık hizmeti ile ilgili bilgilerimi, deneyimlerimi paylaşmıştım. Şimdi bu yazımın dışında yer vereceğim 2 masrafsız dijital bankacılık hizmeti var.

QNB Finansbank Enpara

Enpara’yı biliyorum da QNB ne alaka diyenler de olacaktır elbet. QNB Katar’ın en büyük bankası Qatar National Bank’dır. Finansbank QNB tarafından geçtiğimiz günlerde satın alındı, isim ve tasarımsal değişikliğe gidildi. Finansbank artık QNB Finansbank oldu. Farkı ne oldu? Bir farkı olmadı, hisselerde değişiklik oldu o bizi ilgilendiren kısım değil.

QNB Finansbank Enpara Dijital Bankacılık hizmeti tamamen ücretsizdir. Hiçbir şekilde hesap işletim ücreti, eft-havale komisyonu, kart aidatı yok. Enpara kampanyaları ile müşteri odaklı çalışmalar yapan ve müşteriyi bu sayede kendisine çekmeyi başaran bir dijital bankacılık hizmetidir.

Enpara’yı tercih sebebim QNB Finansbank atmlerinin kolay ulaşılabilir olması, masrafsız ve yurt dışı ödemelere açık olması, kampanyalarının yeterli seviyede makul olmasıdır.

Enpara’ya nasıl başvururum?

qnbfinansbank.enpara.com adresine gidip sağ taraftaki başvuru sekmesine tıklayıp Müşteri olmak istiyorum seçilir.

basvuru1

Başvuru Adım 1

Ardından gerekli bilgiler doldurulur ve “Devam” tıklanır bir sonraki adıma geçilir.

basvuru2

Başvuru Adım 2

Ben daha önce başvuru yapıp kullanıcısı olduğu için bir sonraki adıma geçemiyorum. Bundan sonra izlenecek yol bilgiler doğru girildiğinde kaydınız sisteme düşer ve sizi randevu için ararlar. Enpara müşteri temsilciniz size belirttiğiniz tarih ve saatte ziyarette bulur işlemlerinizi yapar size içerisinde kartınız ve not defteri ile Scrikss marka bir kalemi bulunan paketi hediye eder maksimum 20 dakika içinde Enpara hizmetinizi kullanmaya başlarsınız.

TEB – CEPTETEB

TEB’in hizmeti olan CEPTETEB masrafsız dijital bankacılık hizmetlerinden bir diğeri. CEPTETEB hizmetine telefondan CEPTETEB uygulaması veya cepteteb.com.tr üzerinden başvurabilirsiniz.

CEPTETEB hesap işletim ücreti, eft-havale komisyonu, kart aidatı gibi ücretleri almayan sıfır komisyonlu dijital bankacılık hizmetidir. Kartınız aynı şekilde yurt dışı ödemelere açıktır.

CEPTETEB’e nasıl başvururum?

cepteteb.com.tr adresine girip Hemen Başvur butonuna tıklanır ve Müşteri ol seçilir.

Başvuru Adım 1

Başvuru Adım 1

Ardından gerekli bilgiler doldurulup bir sonraki adıma geçilir.

basvuru4

Ben aynı şekilde CEPTETEB müşterisi olduğum için tekrar başvuru yapamıyorum. Bundan sonraki adımlarda kaydınız sisteme düşer ve sizi CEPTETEB’den ararlar randevu alınır belirttiğiniz tarih ve saatte müşteri temsilciniz gelip sizin kaydınızı onaylar, kartınız ve ek bankacılık sözleşmesi temsil edilir. Tek eksiği Enpara’daki gibi hediyeler yok 🙂

 

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

3 Yorum

  • Bir çok yerde Finansbank ile ilgili olumlu yorum ile karşılaştım. Genelde bankacılık sektöründe işler yarım yamalak gider ama bu bankalar müşteriyi nasıl kazanacağını ve onlara nasıl hizmet vereceğini çözmüş sanırım.

  • Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum sürekli olarak eft havale işlemleri yapıyorum bunlara zamanında verdiğimiz parayla en paraya geçmiş olsaydık zengindik valla:) en para candır can:)

Yorum yap