Tanıtıcı İçerik

Neden Cam Balkon Yaptırılmalı?

Cam balkon sistemleri, temelde camların içindeki alüminyum raylar içerisinde hareket ederek ve balkonun uygun köşelerine, yani tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Günümüze bakarsak  şehir hayatının giderek daha da artan yorucu, stresli yaşantısı düşünüldüğünde, insanlara evlerinde hissedebilecekleri bir özgürlük alanı oluşturan bu balkonlar daha da önem kazanmaktadır.Önceden  balkonlar, alüminyum doğrama  gibi malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı ve doğal olmayan  bir ortam haline getirilirdi. Fakat bu malzemelerle kapatılan yeni balkonlar,  balkon işlevini yitirerek evdeki herhangi bir odadan farkı kalmazdı. Yapılan bu cam balkon sistemlerinin tüketicilerle buluşmasıyla bu durum ortadan kalkmış oldu. Balkonlara uygulanan  camlama sistemleri sayesinde de  balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden yani  camların bir tarafa toplanması sureti ile  istenildiği zaman açılan ve camların kapatılması suretiyle de yine istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip olmuştur. Böylece balkonlar kullanıcılar için tasarlanmış  “özgür yaşam alanı haline gelmiştir.Cam balkon tamiri Ankara ilindekiler için daha kolay olabilmektedir.Çünkü çok geniş bir çeşitlilik yelpazesine sahiptirler.

Çiğdem ankara cam balkon fitili

Cam Balkon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sıkıcı yaşantımıza yeni bir hava katmak için tasarlanan bu balkonlar sayesinde yaz günleri hiç de uzak değildir.Çünkü soğuk havaya rağmen hem gün ışığından faydalanarak hem de soğuğu dert etmeye gerek kalmayarak yeni bir alan oluşturulmuştur.Yine belirtmek gerekir ki cam balkon malzemeci fiyatları Ankara ostim içinde de farklılık gösterebilir.Seçim yaparken bu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Çankaya Ankara cam balkon tamiri

Cam Balkonda Kullanılan Fitil Çeşitleri Nelerdir?

  1. ALÜMİNYUM FİTİL:Alüminyum fitillere çekilen bazı kıl fitiller izolasyonu ve cam esnemesini daha da  iyi sağlaması nedeniyle tercih edilebilir.
  2. ŞEFFAF POLİKARBON FİTİL:Şeffaf Polikarbon fitil cam aralarında oluşabilecek çirkin bir görüntüyü yok etmesinden dolayı daha çok tercih edilmektedir.Polikarbon fitil renkli olan camların üzerine kullanıldığı zaman ise  camın kendi rengini almasından dolayı ayrı bir estetik sağlamaktadır ve göze daha çok hitap etmektedir.
  3. ŞEFFAF FİTİL:Şeffaf fitil cam balkonun imalatında kullanılmış olan ilk fitil çeşidi olup cephenin konumuna göre sararma süresi de farklılık göstermektedir ve iklim şartlarına göre Şeffaf fitil sertleşmesi bulunduğu konumundan dolayı kırılganlığını artmaktadır, ayrıca ucuz olması sebebiyle de tercih edilmektedir.

Karapınar Ankara cam balkon fitili tamiri

Yukarıda belirttiğimiz cam balkon metal fitili fiyatları Ankara içinde değişiklik gösterebilir.

Kaynak : Fitilshop.com

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap