Film/Dizi Kişisel Yazılar

Türk Dizilerinde Aşk Zımbırtısı

turk-dizileri

Hemen hemen herkesin annesi hergün farklı bir dizi izler, bunlar genellikle aşk dizileri’dir ötesi yok. Senaristlerimiz genelde 3 kişi (1 kız 2 erkek) olmakla birlikte kesinlikle aralarından birisi darbe yemektedir. Ya yolda görüp aşık olan ve ne hikmetse iş yerinde tekrar görenler ya da bir olaydan dolayı rastlaşanlar bunlara en iyi örnek.

Gelin şu saçmamı saçma ama bir o kadar izlenen dizilere göz atalım (Müdavim oldum abi, bilgisayarı kapatıp odaya gittiğinde mutlaka bir dizi açık.)

Leyla ile Mecnun (Unutulmaz efso dizi)

Leyla ile Mecnun aynı hastanede doğarlarmış. Hastanede yer olmadığından üzerine aynı yatağa konuyorlar. Bunlar birde beşik kertmesi yapılıyorlar. Olay şurada kopuyor, Leyla Üniversitede okuyor ama Mecnun Açık’dan okuyor. Mecnun’un ailesi durumu anlatır Leylayı istemeye giderler ama Mecnun’un gönlü yoktur (nabarsın aşk meşk işleri beya) Karakterimiz Mecnun’un gönlü yoktu fakat içinde Sebastian uyandı ve Leyla’ya aşık oldu.

Kim ne derse desin en efso dizilerdendir Leyla ile Mecnun.

Kiraz Mevsimi

Öykü, Mete, Ayaz var. İlk paragraftaki ”genelde 3 kişi” felsefem burada kendini ortaya atıyor. Öykü Mete’ye aşık sonra hop Ayaz’a aşık. Yapıştırrr.

Kara Para Aşk

Hobaa polisiye, ekşın, aşk, para. Tanışma safhasıda şöyle, Ömer nişanlısını cinayette kaybeder, ne hikmetse Elif’te aynı gün aynı yerde babasını kaybeder. Elif Ömer’le tanışır aşık olurlar sonra hep ekşın hep polisiye.

Gelgelelim sen nerden biliyorsun zımbırtısına, evde akşamları mutlaka dizi izleyen anneniz varsa bilmemeniz imkansız.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

5 Yorum

  • Dizilerin herhalde %80 i aşk dizisidir. Biri kapanıyor ardından hemen bir tane daha yayına giriyor. Ve işin enteresan tarafı insanlar bu dizileri çok seviyor.

  • Aile yapısına aykırı olmadıkça dizi izleme alışkanlığı güzel. Bazı diziler hakkaten işi çığırından çıkarıyor, o kendini biliyor diyelim o dizilere

  • Boyle dizileri genelde 4-5 bolum izleyip birakmak lazim sonra sacmaliyorlar. Su an bodrum masali diye bir dizi var fena degil ama kiraz mevsimi gibi mantara baglayacak gibi duruyor ya da en iyisi yabanci dizi izlemek, bilemedim..

Yorum yap