Mobil

Whatsapp Bilinmeyen 10 Özelliği

whatsapp 2017'

Dünya üzerinde 800 milyondan fazla kullanıcısı olan Whatsapp, henüz çok fazla kullanılmayan ya da bilinmeyen ek çok özelliğe sahiptir. bu özellikler ile, severek kullandığınız mesajlaşma uygulaması olan programı, çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. işte sizler için araştırdığım 10 Whatsapp özellikleri;

whatsapp özellik

whatsapp özellik

Çift Whatsapp kullanımı;

Tek telefonda iki adet whatsapp kullanmak istiyorsanız, bunun için yapmanız gereken çift sim kartlı bir telefon almak ve Google Play’da yer alan SwitchMe uygulamasını indirmek olacaktır.

Ücretsiz olarak whatsapp kullanımı;

Whatsapp’ı ücretsiz olarak kullanabilmek için öncelikle yapmanız gereken tüm konuşmalarınızı yedeklemek olmalıdır. Ardından uygulamayı silip tekrar telefonunuza yüklediğinizde ücretsiz olarak, yeni bir kullanıcı gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmeniz için uygulamayı telefondan kaldırmadan önce hesabınızı silmeyi unutmayın.

Silinen mesajları geri alma;

Yanlışlıkla sildiğiniz tüm mesajları geri alabilmek için öncelikle verileri yedekleme işlemi yapmanız gerekir. programı silip tekrar yüklediğinizde ise eksi konuşmalarınız olduğu gibi karşınıza gelecektir.

Web Whatsapp;

Pek ok kullanıcı masa üstünde de whatsapp kullandığı konusunda habersizdir. Öncelikle masa üstü bilgisayarınızdan web whatsapp’a girin. ardından telefonunuzdan whatsapp ayarlar bölümüne gelin ve web whatsapp’ı seçin. Ekrandaki QR kodunu okutun ve whatsapp’ınız bilgisayarınızda açılsın.

Otomatik video ve resim yükleme;

Whatsapp’tan gelen resim ve videoların telefonunuzda yer kaplamaması için ayarlar bölümüne girin. buradan sohbet ayarları kısmına girin. medyayı otomatik indir seçeneğine tıklayın ve tüm seçenekleri ‘yok’ olarak işaretleyin.

whatsapp bilinmeyen özellikler

whatsapp bilinmeyen özellikler

Mavi çizgi;

Whatsapp’da karşı tarafa gönderdiğiniz mesajlar okunduğunda iki adet mavi çizgi çıkar. Bu seçeneği kapatmak için de ayarlar- hesap- gizlilik bölümlerine girin ve son görüntülenme seçeneğini buradan kapatın.

Numara değiştirme;

Bu programdaki numaranızı değiştirmek istiyorsanız Ayarlar- Hesap- Numarayı değiştir adımlarını uygulayın ve numaranızı buradan değiştirin.

Sessize alma;

Grup mesajlarının sürekli gelmesinden ve sesinden rahatsız oluyorsanız, grup bilgisinin içindeyken ayarlar sekmesine gelin ve buradan sessize al seçeneğini görüntüleyin. Zaman dilimi seçerek istediğiniz kadar sessize alabilirsiniz.

Favoriler;

Bir kişiyi sık kullanılan kişilere eklemek için mesajının üzerine basılı tutun ve sohbet kısayolu ekle seçeneğini kullanın. Bu sayede favorilerinize kolayca ekleyebilirsiniz.

Sahte whatsapp özelliği;

Whatsapp özellikleri yalnızca android işletim sistemli telefonlarda kullanılabilir. Ancak başka telefonlarda kullanabilmek için Whatsaid uygulamasını indirebilir ve sahte whatsapp konuşmaları oluşturabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri’de doğdum ve halen Kayseri’de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap