Teknoloji

Windows’mu Linux’mu?

Windows-10-Will-Not-Kill-the-Linux-Desktop-It-Actually-Needs-It-471956-2

Aslında olay şundan ibaret, kullanıcılara göre Windows’un daha kolay olması. Saçmalamayın abi, neresi kolay? Neymiş hiç bilmeyen bir insan Linux kullanamazmış, tabi kullanamaz alışmışlar iki tık mouse olayına Linux kullanamaz.

Rat’lar, Spywareler kölesi yaptı işletim sistemininizi ayda zaten uçu kaçık paralar verdiğimiz internete bu sömürgen fareler yüzünden kotayıda aşıyoruz limitide geçiyoruz. Yanlış anlaşılmasın sömürgen farelerden kastım Spywareler v.s.

Adamlar bir çakıyor işletim sistemine ratları spywareleri sonra bakıyorsun internette; görev yöneticim devre dışı, kayıt defterim devre dışı. Tabi devre dışı olur abi yemişin bi kere o virüsü tabiricaizse içinde hissediyorsun.

Bu virüsler yüzünden elin heykır kırması lamer’ı oturdukları yerden kendi bilgisayarıymış gibi ayarları değiştiriyor. Dersin HKEY bilmem nede bi anahtar giricen cmd ye bulucan HKEY deki anahtarı bulursun az daha uğraş. İki haftada bir sistem yavaşladı diye formatta kolay tabi, Windows kolay. Şu yazıyı yazmış olduğumun sitenin sunucusu bile PHP Linux bu sayede okuyonuyor.

Şimdiye kadar Windows’u konuştumda Linuxta sütten çıkma ak kaşık değil tabikide eksikler var. Donanım üreten adamlar Windows’a verdiği değeri birazını Linux’ada verseydi böyle mi olurdu? Linux’u geliştirmek sizin elinizde, benim elimde, onun elinde.

 

Kısa ve öz: 

Windows kullanırsınız; Önünüze gelen patates haşlanmış olur.

Linux kullanırsınız; Patatesi kendiniz haşlar içerisinde tuz koyarsınız.

Yazar Hakkında

Seyit Ali DOĞAN

98 yılında Kayseri'de doğdum ve halen Kayseri'de yaşamaktayım. Lise eğitimime Bilgisayar Programcılığı sürdürerek devam ediyorum.

Yorum yap